Physical fitness is the first requisite of happiness Joseph H. Pilates

Balance Pilates

Milady Horákové 29
Praha 7 , 170 00

605-394-557

praguepilates@gmail.com

Kdo byl Joseph Pilates?

    

Joseph Pilates
1880-1967

   Joseph Hubertus Pilates se narodil v roce 1880 nedaleko Düsseldorfu, Německo. Jeho otec, původem z Řecka, byl oceněný gymnastka, zatímco jeho v Německu-rozená matka byla naturopath, ktera věřila v zásadě stimulovat tělo léčbou bez umělých drog. Bezpochybně matčina filozofie hojení a otcove fyzické úspěchy velmi ovlivnili "Pilates " nápady na terapeutické cvičení.

   Malý a neduživý jako dítě, byl zarmoucen astmatem, křivicí a revmatickou horečkou, a byl neustále posměchem větších dětí. Rychle se stal odhodlaný překonat své fyzické nevýhody. Nato se mladý Joseph začal sám vzdělávat v anatomii, kulturistice, wrestlingu, józe, gymnastice, a bojových umění. Brzy dosáhl téměř Adonis-like "anatomický ideál," do té míry, že ve věku 14 pozoval jako model pro anatomické grafy. Byl také dokonalý boxer, lyžař, a potápěč.

   Byl zamilovaný do klasického řeckého ideálu člověka, který je vyrovnaný stejně v těle, mysli, a ducha, a začal věřit, že náš moderní životní styl, špatné držení těla, a neefektivní dýchání byly kořeny špatného zdravotního stavu.

Počátky metody Pilates:

   Jeho odpověď na tyto problémy bylo navrhnout unikátní sérii intenzivního fyzického cvičení, které pomáhají k nápravě svalové nerovnováhy a zlepšení držení těla, koordinaci, rovnováhu, sílu a pružnost, stejně jako ke zvýšení dýcháci kapacity a orgánové funkce.Také vynalezl řadu strojů, založené na pružinovém odporu, který by mohl být použit k provedení těchto cvičení.

   Před první světovou válkou byl na turné v Anglii jako artista a profesionální boxer, a dokonce i učil sebeobranu na policejní Scotland Yardu.

   Zdravotni podmínky v internačních táborech byly nic moc, ale trval na tom, že každý v jeho vězeňském bloku se musi účastnit denních cvičicích rutin, aby byla udržena i jejich fyzická a duševní pohoda. Nicméně, někteří zranění němectí vojáci byli příliš slabý, aby vstali z postele. Nespokojený opustit kamarády ležící v nečinnosti, Pilates vzal pružiny z postele a připojil je k čelu postele a stupačky ze železnych roštů, a proměnili je v zařízení, které podle typu odporu pomáhalo jeho upoutaným pacientům na lůžku.

   Tyto mechanizované postele byly předchůdci pružinových cvičebních strojů, jako je Cadillac a Universal Reformer, pro které je metoda Pilates známá dnes. Pilates legenda má za to, že během velké chřipkové epidemie v roce 1918, ani jeden z vojáků pod jeho péči nezemřel.Vytvořil techniku ​​(kterou nazval "Contrology") pro sílu vězňů a fitness - pozoruhodnou při méně než optimálních životních podmínkách internačních táborů, které byly zasaženy obzvláště tvrdě smrtící chřipkou.

   Pilates se vrátil do Německa po válce, a jeho úspěchy s německými vojáky v zajateckém táboře nezůstala bez povšimnutí. V roce 1926, Kaiser ho pozval na zahájení výcviku německé tajné policie.

   V tomto bodě, Pilates se rozhodl emigrovat do Spojených států. Setkal se s jeho budoucí manželkou a speciální výukovým partnerem, Clarou, na lodi do New Yorku. Společně otevřeli první Body Contrology Studio na Osmé avenue na 56. ulici na Manhattanu, ve stejné budově jako počet tanečních studií.

   Pro zbytek jeho života pokračoval vyvijením jeho systému cvičení a vytvářením nových strojů pro pilates. V tomto úkolu byl zřejmě nejen nápadivy, ale i vynalézavý. Říká se, že jeho první Barrel byl postaven z piva sudu, a použil kovové obruče ze soudku, aby vytvoril jeho první Magic Circle.

pilates strojE

Cadillac:

   Také zvaný "Rack" nebo "Trapeze Table," tento oblíbený typ vybavení je jedním z nejúčinnějších a všestranných  přístrojů Pilates.Skládá se ze zvýšené, horizontální desky stolu se čtyřmi sloupky rámu, na němž jsou připevněné různé tyče, popruhy, pružiny a páky.
 

Reformer:

   Tento přístroj  je propracovaný systém pružin, řemenů a řemenic, s klouzavou platformou , na které můžete sedět, klečet, stát, nebo ležet. Je navržen tak, aby podporoval stabilitu trupu a posturální zarovnání. Můžete provádět více než 100 cvičení na tomto všestranném kusu zařízení. Nastavitelné pružiny umožňují postupný odpor, který pomáhá při posilování a postupném prodlužování svalů.
Wunda chair:


   Tento Pilates přístroj vám pomůže najít a posílit vaši vnitřní sílu. Na tomto stroji lze provádět více než 75 cvičení zahrnující push-jako pohyb s náručí. To také vyvíjí kolena a obnovuje smysl pro rovnováhu.
Barells:

   Velké a malé barely jsou specializované Pilates přístroje, které zlepši dýchání,protáhne  ruce i nohy a pomůže správnému držení těla.
Podložka:

   Je nejzákladnější a zásadní stroj Pilates. Cvičení provedené na podložce procvičuje vaši vnitřní sílu, včetně břišních svalů, a připraví vaše tělo na cvičení na dalších Pilates strojích.

 

 

Pilates pomůcky

Magicky Kruh:

   Jednoducha izometricka pomucka, ktera se skládá z flexibilního prstenu s držadly. Může být použit ke zpevnění svalů horní části paží, krku a vnitřních stehen (zvláště dobré pro nastávající maminky). Toto zařízení, může nahradit gumový míč o průměru asi 12 "-16".

Fitnes mice:

   Fitness míče se používají pro stabilizaci a rehabilitaci, cvičení nebo terapie.

 

Texturovany Franklin Mic:


    Použití v třídách Franklin metody, Tyto kuličky jsou speciálně navrženy pro vlastní cvičení ,masáž, rovnováhu . Jedinečny, nerovnoměrny povrch poskytuje intenzivnější stimulaci než plynulejší koule.


 

 

Rovnovahovy Polstar:


   Sedněte si na židli, lehnete si na podlahu, stujte  na 1 nebo 2 nohach... Nafukovací polštář  procvicuje vaše svaly, komplexněji než gymball, protože se zaměřuje na tyto svaly v jakékoliv pozici. Ideální pro seniory a  používani v terapii, doma, kanceláři, nebo na cestách.

Bosu:
 

   BOSU- dvě nestabilní plochy (kopule strana a strana platforma) činí jakékoliv  cvičení, zábavnejsi a náročnejsi.

Masazni Mice:
 

   Hroty na techto kulickach vytvari mravenceni na kuzi pri masirovani napjatych mist.